W Jakubowie, wrześniowe popołudnie stało się czasem magicznego teatralnego przeżycia, dzięki spektaklowi „Zemsta” Aleksandra Fredry, wyreżyserowanemu przez grupę Teatralną Parabuch. To widowisko nie tylko bawiło i rozśmieszało, ale także zmusiło do refleksji nad wiecznymi prawdami ludzkiego charakteru, które wciąż obecne są w naszym społeczeństwie.

Wirtuozerski sposób, w jaki aktorzy ukazali przerysowane postaci oraz główny problem sporu, przyciągnęły widownię do jakubowskiej sali OSP, gdzie odbywało się to przedstawienie. Spektakl ten to nie tylko arcykomedia, ale także pełen zabawnych perypetii miłosnych, które wypełniły go humorystycznym urokiem. Ożywienie fredrowskich bohaterów na scenie pozwoliło zgromadzonym widzom przenieść się w świat miłosnych intryg i osobliwych relacji ówczesnej szlachty.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.