To była niezapomniana impreza! Na tegorocznym Festiwalu Smaku i Folkloru bawiło się 20 tys. osób!

Festiwal to doroczna impreza dedykowana Kołom Gospodyń Wiejskich Powiatu Mińskiego. Na wydarzenie przybyły tłumy. I nie da się zaprzeczyć, że wszyscy świetnie się bawili.

Na imprezę przybyło 20 tys. osób! Wielką niespodzianką był gość specjalny – premier Mateusz Morawiecki, który wpadł z niezapowiedzianą wizytą.

Wśród atrakcji były: stoiska KGW z jedzeniem, 11 dmuchanych zjeżdżalni, trampoliny, basen z kulkamnmi, tor przeszkód o długości 35 metrów, malowanie buziek, warkocze, tatuaże, kucyki i alpaki. Dodatkowo pojawią się autobusy edukacyjne WOT, wojska, policji i służby więziennej. Co najważniejsze, wszystko to za darmo!

Dodatkowo na najmłodszych czekała też darmowa strefa „Enea Strefa Dziecięca”!

W trakcie imprezy wystąpili: Zespół Sokołowianie, Kasia-niecki, Fleciki, Razem. Zespół Ludowy CEGŁOWIANIE, Miły. Pan, Topky, Naspawani oraz gwiazda wieczoru – Zenek Martyniuk!

Organizatorami imprezy są: Koło Gospodyń Wiejskich „Galimatias” w Stojdałach, Miasto i Gmina Kałuszyn i Biblioteka Publiczna w Kałuszynie. Patronat honorowy nad imprezą objęli: senator Maria Koc i poseł Daniel Milewski. Sponsorem była ENEA.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.