18 kwietnia w Cegłowie, będzie można obejrzeć multimedialną wystawę Losy Bohaterów w mobilnym muzeum ustawionym na parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej.

Celem projektu jest przywracanie pamięci o polskich bohaterach, ludziach zasłużonych dla Polski i Polaków, którzy jednak bardzo często zostali zapomniani lub celowo wymazani z kart naszej historii. 

Planowane godziny zwiedzania:

godz. 9-15 – pokazy zorganizowane dla uczniów

godz. 15 – 17 – godziny pokazów dla wszystkich mieszkańców Cegłowa

Zachęcamy do skorzystania z zaproszenia. Wystawa będzie u nas gościć tylko jeden dzień.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.