Gmina Latowicz z okazji 600-lecia odzyskania praw miejskich organizuje konkurs. Zadanie? Wymyślenie imienia dla gminnej maskotki – główki czosnku.

„Dobra wiadomość dla mieszkańców naszej gminy! Dotarły do nas maskotki gminne, które będziecie mieli okazję otrzymać już w lipcu” – poinformowała gmina.

Z okazji 600-lecia odzyskania praw miejskich przez Latowicz gmina organizuje konkurs. Zadaniem jest wymyślenie imienia dla maskotki Latowicza – Czosnku.

„Nasz czosnek, mimo że uśmiechnięty i przyjazny, nie ma imienia, dlatego liczymy na Waszą pomysłowość i kreatywność” – zachęcają organizatorzy.

Konkurs kończy się 30 czerwca, propozycje z imieniem oraz uzasadnieniem należy wysyłać na e-mail: d-krzewska@gmina-latowicz.pl

Spośród nadesłanych propozycji komisja wybierze najciekawsze, a zwycięzcę nagrodzi podczas uroczystych obchodów 600-lecia Latowicza, która odbędzie się 16 lipca.

W konkursie udział może wziąć każdy.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.