Już w najbliższą niedzielę 25 czerwca w godz. 12.30-15.00 na Targowisku Gminnym „Mój Rynek” im. Janusza Adamiaka w Cegłowie odbędzie się Piknik ekologiczny. W ramach imprezy odbędą się quizy z atrakcyjnymi, zielonymi nagrodami.

W trakcie trwania imprezy: rozstrzygnięty zostanie szkolny konkurs na nagranie pn. „Eko Trendy z Cegłowa”, jak również odbędą się quizy ekologiczne, z których wylosowani zwycięzcy o godz. 13.30, 14.00 i 14.30 otrzymają nagrody główne.

Na miejscu dostępny będzie punkt konsultacyjny programu „Czyste Powietrze”. Dodatkowo zostanie zorganizowana akcja „sadzonka za odpady”. Poniżej zasady

1 szt. wieloletniej sadzonki otrzyma każdy, kto przyniesie: puste szklane opakowania (butelki, słoiki) o pojemności co najmniej 5 litrów lub 3 drobnych zużytych elektrosprzętów (np. telefon, suszarka, mikser, szczoteczka elektryczna, ładowarka) lub 1 średniej wielkości elektrosprzęt.

Za odpady można będzie otrzymać następujące rośliny: lawenda (mrozoodporna), goździk pachnący, dichondria.

Dodatkowo wśród zwycięzców quizów konkursowych, jako nagrody główne, zostaną wręczone: katalpa na pniu o wys. pow. 100 cm, hortensja ogrodowa o wys. 50 cm, rododendron o wys. 50 cm.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.