17 kwietnia w siedzibie Komendy Stołecznej Policji miało miejsce ważne dla mińskiej szkoły wydarzenie. Komendant Stołeczny Policji podpisał porozumienie o wzajemnej współpracy z Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, gdzie od września w liceum powstanie klasa policyjna. Zawieranie takich porozumień ma na celu współpracę w zakresie nauczania oraz kształtowania postaw patriotycznych, które przyczynią się do dobrego przygotowania młodzieży do ewentualnej służby w policji lub innych służbach mundurowych.

W poniedziałek nastąpiło podpisanie porozumienia pomiędzy Komendantem Stołecznym Policji a Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Starostwem Powiatowym w Mińsku Mazowieckim o wzajemnej współpracy. Podpisanie dokumentu nastąpiło w związku z otwarciem od września bieżącego roku w liceum klasy policyjnej.

Porozumienie podpisali: Komendant Stołeczny Policji- nadinspektor Paweł Dzierżak, dyrektor Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie Pani Marlena Pustoła. Na miejscu obecny był także Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim- inspektor Sławomir Rogowski, który będzie współpracował z liceum policyjnym.

To już czwarte porozumienie ze szkołami średnimi w powiecie mińskim nawiązane przez Komendanta Stołecznego Policji a dyrektorami szkół o wzajemnej współpracy.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.