14 kwietnia mieszkańcy gminy Stanisławów mieli okazję spotkać się z policjantami w ramach debaty społecznej zorganizowanej pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Podczas sobotniej debaty poruszono tematykę oszustw oraz bieżących problemów zgłaszanych przez mieszkańców gminy Stanisławów.

Debata społeczna zorganizowana w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”, odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie. W debacie udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Mińsku Mazowieckim inspektor Sławomir Rogowski, Komendant Komisariatu Policji w Stanisławowie podinspektor Robert Momot, dzielnicowy starszy aspirant Andrzej Kaliszuk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Rafał Ciborowski oraz oficer prasowy sierżant sztabowy Elżbieta Zagórska. Samorząd reprezentowała: Wójt Gminy Stanisławów Kinga Sosińska. Obecna także była kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Wąsowska, a także przedstawiciele rady gminy, sołtysi oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości. Debata miała na celu włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Podczas debaty zaprezentowano mieszkańcom założenia krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Przekazano ilość zgłoszeń w minionym i bieżącym roku w gminie Stanisławów oraz jakiej problematyki dotyczyły. Zaprezentowano stan bezpieczeństwa w gminie za 2022 rok oraz bieżący. Szeroko omówiono tematykę oszustw jako występujące zagrożenie wśród mieszkańców.

Następnie przyszedł czas na zadawanie pytań i zgłaszanie zagrożeń przez mieszkańców. Każdy mógł swobodnie wypowiedzieć się i przedstawić zauważony problem. Policjanci udzielali odpowiedzi na zgłoszone nieprawidłowości, wskazywali możliwe formy rozwiązania danego zagadnienia. Wszystkie zgłoszone przez mieszkańców wnioski zostały zaprotokołowane i będą poddane dalszej analizie.

Kolejne debaty zaplanowane są w najbliższych miesiącach.

źródło: KPP Mińsk Mazowiecki

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.