W dniach 1 i 2 kwietnia w Halinowie odbył się Festiwal Tańca Grand Prix Polski Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Impreza odbyła się już po raz czwarty i jak zawsze przyciągnęła najlepsze pary z całej Polski.

W turnieju, który odbył się w ZSP w Halinowie, rywalizowały pary z ponad 100 klubów tanecznych z całej Polski oraz jedna pawa z Anglii. Impreza przyciągnęła m.in. aktualnych Mistrzowów Świata, Mistrzowów Europy, finalistów Mistrzostw Świata i Europy. Udział wzięły też dzieci, dla których był to pierwszy turniejowy występ. Rywalizację oceniało 14 sędziów z Warszawy, Wrocławia, Opola, Krakowa, Stalowej Woli, Radomia, Białegostoku, Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi.

To jedyny turniej tej rangi na Mazowszu

– powiedział Piotr Purchała, organizator festiwalu

Gospodarzem wydarzenia była dyrektor ZSP w Halinowie Lidia Kołakowska. Festiwal został dofinansowany ze środków Powiatu Mińskiego i Gminy Halinów.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.