Już 3 września o godzinie 13:00 na Placu Targowym w Dobrem rozpocznie się Uroczyste Dożynki Gminno-Parafialne, które przywracają tradycję hołdu złożonego plonom i składają ciepłe podziękowania rolnej pracy. To wyjątkowy czas integracji, wspólnego świętowania i wspierania lokalnej społeczności, który łączy pokolenia i podkreśla piękno życia na wsi.

Bogaty Program i Wspaniałe Atrakcje

Na początek, o 13:00, zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji rolników, która odbędzie się w miejscowym kościele. O 14:00 rusza kolorowy Korowód Dożynkowy, który poprowadzi nas przez ulice miasta. Następnie, o 14:30, rozpoczniemy tradycyjne obrzędy dożynkowe, podczas których będzie oddawany hołd pracy rolników i świętować wspólnie zebrane plony.

O 15:10 zaprezentują się utalentowani uczniowie z Gminy Dobre, a o 15:30 usłyszymy zagrającą Orkiestrę Dętą OSP Dobre. O 16:00 nastąpi uroczyste wręczenie odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa”, której celem jest uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć w dziedzinie rolnictwa. Kolejne punkty programu to występy KGW „Dobrzynianki” oraz ogłoszenie zwycięzców konkursów na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” oraz „Najpiękniejszą Zagrodę Wiejską 2023 w Gminie Dobre”.

Część artystyczną rozpocznie koncert rodziny DeeDee&Tonio o godzinie 17:00, następnie o 18:00 rozbrzmieje muzyka Góralskiej Kapeli OGÓRKI. O 19:00 na scenie pojawi się zespół MAXEL, a o 20:00 zagoszczą Polscy Beatlesi – koncert THE POSTMAN. Wieczór zakończy legendarne wystąpienie BOGDANA BOROWSKIEGO, lidera zespołu MILANO, o godzinie 21:00.

Nie zapomnieliśmy także o naszych najmłodszych gościach! Przygotowaliśmy dla nich wiele atrakcji, w tym wesołe miasteczko, animacje oraz małą gastronomię. Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich będą pełne smakołyków i wyrobów regionalnych.

Do zobaczenia!

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.