Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie wzięli udział w #SMACHALLENGEdlaKingi. Dołączając do akcji, każdy może pomóc

Viralowa akcja ma na celu nagłośnienie i pomoc dla malutkiej Kingi, u której wykryto SMA – rdzeniowy zanik mięśni. To rzadka choroba genetyczna, w której umierają neurony, w związku z tym mięśnie – odpowiedzialne za ruch, połykanie, oddychanie – po prostu zanikają. W najgorszym typie tej choroby bez leczenia dzieci umierają przed drugim rokiem życia.

Zrozpaczeni rodzice Kingi postanowili walczyć o jej życie i na stronie siepomaga.pl założyli zbiórkę pieniędzy. Cel: 100 tysięcy złotych, niemało, ale polscy internauci wielokrotnie udowadniali, że potrafią dokonać niemożliwego. Kwota jest tak wysoka, bowiem rodzice dziecka chcą, by zastosowano u niego terapię genową z użyciem leku, który nazywa się najdroższym lekiem świata.

Pomogli uczniowie z Kałuszyna

By nagłośnić akcję, zorganizowano challenge – czyli wyzwanie. Wzięły w nim udział m.in. dzieci ze szkoły w Kałuszynie. Placówkę nominował burmistrz miasta i gminy Kałuszyn. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak dzieciaki wykonują pajacyki, a dyrektor szkoły – pompki. Do zadania dyrektor nominował… wszystkich, do których dotrze ta informacja!

Jak pomóc? Pieniądze można wpłacać na zbiórkę pod adresem: https://tiny.pl/w6dlq

Można również wziąć udział w zadaniu, którego zasady przedstawiamy poniżej:

1️⃣ wykonujemy 10 pompek, przysiadów, brzuszków lub pajacyków – technika dowolna,

2️⃣ nominujemy minimum 3 osoby/organizacje do zadania,

3️⃣ nominowani mają 48h na wykonanie wyzwania i nominowania kolejnych 3 osób/organizacji,

4️⃣ jeśli wykonano zadanie, należy wpłacić 5 zł na skarbonkę, w przeciwnym wypadku wpłacamy po 10 złotych.

źródło: siepomaga.pl, Szkolny Klub Wolontariatu Serce Serc w Kałuszynie

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.