W dniach 2-3 września 2023 roku, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej zorganizowała rajd rowerowy zatytułowany „Na dwóch kółkach wokół powiatu mińskiego”. To wydarzenie przyciągnęło nie tylko miłośników kolarstwa z samego powiatu mińskiego, ale także mieszkańców Siedlec oraz Warszawy. Trasa o długości prawie 200 km podzielona na dwie dniowe etapy była nie tylko okazją do aktywności fizycznej, ale również do odkrywania fascynujących atrakcji przyrodniczych i kulturowych.

Rowerzyści na trasie

To już trzeci rajd rowerowy zorganizowany przez Lokalną Organizację Turystyczną Ziemi Mińskiej, ale pierwszy, który objął dwudniową trasę przygotowaną przez lokalnego pasjonata historii i weterana kolarstwa – Arkadiusza Łukasiaka. Uczestnicy byli zachwyceni takim podejściem, co już teraz daje nadzieję na kontynuację długodystansowych rajdów rowerowych w przyszłości.

Współpraca z właścicielami lokalnych biznesów i instytucji turystycznych była kluczowym elementem wydarzenia. Wśród tych partnerów znalazły się takie miejsca jak Agroturystyka Dolina Bobrów, Zagroda Młyńska Ptaki, Ekologiczna Farma Edukacyjna, Gminna Biblioteka Publiczna – Kulturoteka w Cegłowie, Mazowieckie Sioło Julianówka, Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem, Akacjowy Zakątek, Gościniec Goździejewski oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Zamieniu.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.