1 lipca Gminne Centrum Kultury w Halinowie zaprasza na Święto Miasta i Gminy Halinów, w dniu „Imienin Haliny”. Impreza odbędzie się na boisku w Długiej Kościelnej.

Obchody rozpoczną się o godz. 15:00 mszą w kościele św. Anny w Długiej Kościelnej, skąd nastąpi przemarsz na boisko. O 16:00 nastąpi oficjalne powitanie, a 10 minut później zagra orkiestra OSP Okuniew.

O 16:40 zaplanowano przedstwienie plenerowe i sceniczne dla dzieci – „Wesołe szczurki”. O 17:30 wystąpią seniorzy ze stowarzyszenia „Jesienne Marzenia” z Halinowa.

O 18:00 rozpocznie się część muzyczna, a na scenie pojawi się Mateusz Mijal z zespołem. o 19:00 zagrają Skolim i WonerS z Anastasiią Zakhandrevych, a o 20:00 Ula Dorosz i Natalia Romaniusz.

O 20:15 przemówią samorządowcy, by już o 20:30 zagrała gwiazda wieczoru – Sebastian Riedel&CREE ze wspomnieniem o Ryśku Riedlu. Jako ostatni, o 22:15, zagra zespół E-maill.

Na uczestników czekają stoiska kulinarne i wystawiennicze, wystawa prac seniorów z gminy Halinów, wesołe miasteczko, dmuchańce oraz warsztaty i konkursy dla dzieci w namiocie GCK.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.