W magicznej atmosferze auli szkoły w Halinowie, 8 grudnia br., odbyła się 12. edycja przeglądu świątecznego pod nazwą „Korowód Kolędowy”. Inicjatywa ta, zrodzona w Lokalnej Grupie Działania Ziemi Mińskiej, połączyła siły z Gminnym Centrum Kultury i Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Halinowie. W konkursie wzięło udział 14 zespołów z Powiatu Mińskiego, a dumnie swoją gminę reprezentowały dwa zespoły, które okazały się najlepsze w tegorocznej rywalizacji.


Spośród 14 zgłoszonych składów, dwie grupy z Halinowa zdobyły uznanie jury i odebrały zasłużone nagrody. Prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej, Piotr Rawski, wraz z Burmistrzem Halinowa Adamem Ciszkowskim, przewodniczącym jury Michałem Śmigielskim oraz dyrektorem Gminnego Centrum Kultury Dariuszem Kowalczykiem, mieli zaszczyt wręczyć wyróżnienia.


W skład jury korowodu weszli wybitni przedstawiciele świata kultury i sztuki, mianowicie Michał Śmigielski – wicedyrektor MDK Sulejówek, Anna Piotrkowicz – dyrektor GOK Dębe Wielkie oraz Dominika Martoń-Jaroszewska – dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Halinowie. Ich wybór okazał się nie lada wyzwaniem, zważywszy na wysoki poziom prezentacji wszystkich uczestników.

Fot. fb. / Gmina Halinów

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.