W mediach społecznościowych pojawił się apel strażaków z OSP Mrozy. Proszą oni o pomoc w zakupie nowego pojazdu.

„Kto nas zna lub nas obserwuje przy różnych działaniach, ten wie, że działamy z pasją, a w to co robimy wkładamy dużo wysiłku i mnóstwo serca. Robimy wszystko, żeby służyć mieszkańcom Gminy Mrozy jak najlepiej i profesjonalnie.
Teraz jest czas, gdy to my musimy prosić o wsparcie” – piszą strażacy.

Strażacy chcą kupić używany ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy. Jak zaznaczają, na terenie gminy Mrozy żadna z jednostek, działających w ramach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, nie posiada tego typu pojazdu.

„W związku z tym, w przypadku konieczności użycia takie samochodu, na teren naszej gminy dysponowane są jednostki z zachodniej części powiatu mińskiego lub z powiatu siedleckiego. Chcemy, aby taki wóz znalazł się u nas, po to, żebyśmy mogli działać lepiej i sprawniej dla Was” – tłumaczy OSP Mrozy.

By zebrać środki na wóz, strażacy mają w planach zorganizowanie zbiórki złomu czy pikniku i loterii z nagrodami.

„Śledźcie nas, a będziecie na bieżąco. Co jakiś czas będziemy wrzucać informacje, z czym ruszamy” – piszą strażacy.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.