W klimatycznej atmosferze hali sportowej w Jakubowie rozbrzmiał urok teatru, gdy Teatr Bajka przedstawił spektakl „Smocza Intryga”. Wydarzenie, skierowane do uczniów klas I-III z terenu Gminy Jakubów, stanowiło istotny element działań profilaktycznych. Inicjatywa, wspólnie zorganizowana przez Wójta Gminy Jakubów oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w pełni zaangażowała najmłodszych mieszkańców.

Barwne postacie i pełna emocji fabuła „Smoczej Intrygi” z Teatru Bajka wzbogaciły doświadczenie uczniów klas I-III z Gminy Jakubów. Organizacja spektaklu, będącego częścią działań profilaktycznych, podkreśla zaangażowanie społeczności lokalnej w rozwijanie świadomości najmłodszych.

Wójt Gminy Jakubów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych aktywnie wspierają inicjatywy mające na celu edukację i rozrywkę dzieci, tworząc tym samym bezpieczne przestrzenie dla ich rozwoju.

Fpt. fb. / Gmina Jakubów

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.