31 maja policjanci ze Stanisławowa, patrolując rejon służbowy w miejscowości Łaziska zauważyli rowerzystę, który jechał przysłowiowym wężykiem. Badanie alkomatem 28-latka wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Podczas kontroli okazało się także, że mężczyzna posiada przy sobie narkotyki.

W trakcie patrolu w miejscowości Łaziska mundurowi zauważyli rowerzystę, który poruszał się w sposó pozwalający sugerować, że jest pod wpływem alkoholu. Policjanci podjęli wobec mężczyzny czynności, a badanie alkomatem wykazało prawie dwa promile alkoholu w organizmie. 28-latek był widocznie poddenerwowany. Mundurowi wykorzystując doświadczenie służbowe, dokonali sprawdzenia rowerzysty.

W trakcie tej czynności, przy mieszkańcu gminy Jakubów policjanci odnaleźli torebkę foliową z zapięciem strunowym, wewnątrz której znajdował się susz roślinny. W związku z podejrzeniem, że mogą to być środki odurzające, mężczyzna został zatrzymany a susz zabezpieczony.

Badanie na komendzie narkotestem potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Zabezpieczona substancja okazała się marihuaną.

Po wytrzeźwieniu rowerzysta usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Został także na niego nałożony mandat karny w wysokości 2500 złotych za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości.

W tej sprawie toczy się postępowanie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.