Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mińsku Mazowieckim zdecydował o zakazie kąpieli w mińskim basenie do odwołania. Powodem jest wykryta w wodzie bakteria.

MOSiR przekazał informację na Facebooku. Jak przekazano, po poborze próbek wody wykryto w niej bakterie Pseudomonas aeruginosa.

Pseudomonas aeruginosa to pałeczka ropy błękitnej, czyli bakteria odpowiedzialna za zakażenia układu oddechowego, ran oparzeniowych, ale też kości czy tkanek miękkich. Na jej działanie szczególnie są narażone osoby z obniżoną odpornością.

Jeśli ostatnio korzystałeś z basenu MOSiR w Mińsku Mazowieckim i zauważyłeś u siebie nietypowe objawy, zgłoś się do lekarza.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.