Wzruszający i piękny – tak opisać można niezwykły koncert, który w mińskim kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny dała młodzieżowa orkiestra dęta z Lacey w USA.

Orkiestra dęta z North Thurston High School zagrała w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Mińsku Mazowieckim pod batutą Darrena Johnsona i Davida Wilsona.

Młodzież ze Stanów Zjednoczonych miała okazję poznać polskie zwyczaje i tradycje wielkanocne – uczniowie wzięli udział m.in. w warsztatach z robienia palm wielkanocnych. Warsztaty zorganizowały i poprowadziły: Koło Gospodyń Wiejskich MAK w Brzózem i wolontariusze z Centrum Młodzieżowego Międzyczas.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.