12 sierpnia odbędzie się wyjątkowe wydarzenie w sercu Jeruzala, miejscowości, która zachwyciła widzów jako sceneria kultowego serialu „Ranczo”. Urząd Miasta i Gminy Mrozy serdecznie zaprasza na „Bieg spod ławeczki”, który oferuje uczestnikom okazję do przeżycia magii serialowej rzeczywistości na dystansie około 6 km przełajowo lub 4 km marszem po asfalcie. Od premiery ostatniego odcinka minęło już trochę lat, jednak popularność „Rancza” wciąż trwa, a teraz możesz sam(a) wcielić się w tę wyjątkową historię.

Oprócz samego biegu, czeka na Ciebie wiele innych atrakcji związanych z serialem. Dla kolekcjonerów przygotowano znaczek turystyczny „Śladami serialu Ranczo”. Dla pasjonatów dwóch kółek stworzono szlak rowerowy o tej samej nazwie, który zabierze Cię w pełną przygód trasę przez malownicze Mrozy, Rudkę, Kuflewa, Jeruzal i Łukówiec. Po drodze zobaczysz charakterystyczne dla serialu miejsca, w których toczyły się niezapomniane sceny, a mapa ustawiona na rynku w Jeruzalu pomoże Ci odnaleźć każdy z nich.

Weź udział w „Biegu spod ławeczki”, spotkaj innych miłośników „Rancza”, odkryj zakamarki Jeruzala i poczuj magię tego niezwykłego miejsca. Wszystkich serdecznie zapraszamy – to wyjątkowa okazja, by przenieść się do świata pełnego humoru, przyjaźni i niezapomnianych chwil! Zapisy nadal trwają: https://dostartu.pl/bieg-spod-aweczki-sladami-serialu-ranczo-v9537?fbclid=IwAR2llAe1pTyhUuBmhB4P3MSIl5i9jSXRxkkqs1tf2MUnBSbi5LR5daysCJU

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.