15 czerwca Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim była punktem wycieczki dla dzieci z grupy „Motyle” z Przedszkola Miejskiego nr 2.

Spotkanie rozpoczęło się na zewnątrz, gdzie przedszkolaki miały okazję obejrzeć radiowozy oznakowane oraz cywilne. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się przedział dla osób zatrzymanych oraz sygnały świetlne. Już na placu przed komendą policjant zaprezentował dzieciom kajdanki, zarówno te zakładane na ręce, jak i na nogi.

Dalszym etapem wycieczki było zwiedzanie pomieszczeń, gdzie pracują policjanci z różnych wydziałów, o których pracy na bieżąco opowiadano.

Ostatnim elementem było spotkanie z policjantką, która uczulała dzieci na temat bezpieczeństwa w miejscu publicznym, szczególnie podczas wypoczynku letniego. Zaznaczając jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest widoczność, maluchy otrzymały opaski odblaskowe. Podczas wizyty dzieci zadawały mnóstwo ciekawych pytań, na które odpowiadali mundurowi.

Na koniec przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o bezpieczeństwie oraz wręczyły laurkę dla policjantów mińskiej komendy.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.