W Wielką Niedzielę mieszkańcy całej Polski mieli okazję obejrzeć zmagania mieszkańców gmin Jakubów i Latowicz w popularnym programie TVP – „Familiada”.

Obie drużyny repreznetowały panie i panowie z Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gmin. Prowadzący Karol Strasburger dopytywał o to, jak funkcjonują Koła, czym się zajmują, jak wygląda ich praca, na co uczestnicy chętnie odpowiadali.

Przedstawicielki i przedstawiciele KGW z powiatu mińskiego zaprezentowali też na swoich stanowiskach wyjątkowe potrawy i dekoracje, które przygotowali.

Kto wygrał? Tego nie zdradzimy, zachęcamy natomiast do przekonania się na własne oczy i obejrzenia odcinka pod linkiem: Familiada Latowicz kontra Jakubów

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.