Już 15 lipca odbędzie się XV Festiwal Folkloru i Smaku „Sójka Mazowiecka”. W ramach imprezy w Cegłowie zagra DJ Wika.

DJ Wika od ponad dekady króluje na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych wydarzeniach muzycznych i rozkręca parkiety taneczne do czerwoności, łamiąc przy tym zupełnie stereotypy dotyczące seniorów. Wirginia Szmyt, bo tak naprawdę się nazywa, to 85-letnia, najstarsza DJ-ka w Polsce, która przez kilkadziesiąt lat była pedagogiem zajmującym się trudną młodzieżą. Na emeryturze postanowiła zmienić oblicze polskich seniorów, stając się przy tym również ulubienicą młodych pokolenia.

Festiwal „Sójka Mazowiecka” odbędzie się już po raz piętnasty. Co roku impreza przyciąga tłumy, nie tylko mieszkańców gminy, ale i osoby z całej Polski.

Tradycją stało się, że podczas Sójki Mazowieckiej na cegłowskiej scenie pojawiają się zespoły dla wielbicieli różnych gatunków muzycznych. W 2022 roku wystąpili m.in. Zespół Ludowy Kądziołeczka, Soliści Klubu Kulturalne Zacisze w Cegłowie, Kapela Niwińskich oraz Zespół Stan Obecny. Publiczność oczarowała gwiazda Festiwalu Cleo, zaś zespół Defis porwał do tańca i wspólnego śpiewu wszystkich wielbicieli muzyki tanecznej. Najmłodsi uczestnicy Festiwalu mogli poszaleć we wesołym miasteczku, a dorośli zakupić regionalne produkty na licznych stoiskach.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.