17 września w Mińsku Mazowieckim kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu zainicjowały w okręgu siedlecko-ostrołęckim akcję „Kobiety na wybory”.

Mamy antykobiecy rząd, który składa się z mężczyzn mających wizję rodziny iście z XIX wieku, z kobietą w domu. – mówiła liderka listy posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. – Czas, aby w końcu w Sejmie, zamiast niektórych panów w smutnych garniturkach, o prawach kobiet rozmawiały kobiety. – dodała radna Alicja Cichoń.

Specjalny kampanijny bus, którym podróżowały polityczki KO, odwiedził mieszkańców Mińska Mazowieckiego, Kałuszyna, Węgrowa i Ostrówka. Głównym celem akcji jest zachęcenie Polek do pójścia na wybory. Mobilizacja kobiet na wybory 15 października to jeden z kluczowych elementów tej kampanii, który może przesądzić o wyniku. Kobiety stanowią ponad połowę wyborców, ale część z nich zostaje w domach w dniu głosowania, ponieważ mają szereg innych obowiązków lub są przytłoczone tym, co partner/mąż usiłuje sugerować podczas głosowania.

Kampanijnym busem w niedzielę po okręgu siedlecko-ostrołęckim podróżowały: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Alicja Cichoń, Danuta Domańska, Jolanta Jastrzębowska, Marzena Cendrowska, Aldona Trzpil i Ewa Szydłowska.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.