25 czerwca nad zalewem na rzece Rządza odbędzie się Święto Obchodów Świętojańskich organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Nad Rzeką” i OSP w Rządzy. Partnerem imprezy jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Impreza rozpocznie się o 14:00, kiedy nastąpi oficjalne otwarcie i powitanie gości. O 15:00 wystąpi grupa StepUp ze Szkoły Tańca Latino Fever, następnie o 15:15 rozpocznie się gra terenowa „W poszukiwaniu kwiatu paproci„.

O 16:00 na scenie pojawią się Paula i Angela czyli zespół Topky – gwiazda wieczoru.

W ramach wydarzenia odbędzie się IV Gminyy Konkurs Wianków Świętojańskich. Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania na www.stanislawow.pl

Przyjmowanie zgłoszeń w godzinach 17:15-18:00. Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i puszczanie wianków na rzece Rządza – o 19:00.

O 19:40 wielki pokaz ognia i kolorowego dymu.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci jak dmuchańce, zabawy z animatorami z grupy Iskra Uśmiechy, wata cukrowa, popcorn i gofry. Na wszystkich czekają potrawy przygotowane przez KGW, grill i ognisko.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.