18 czerwca w Mińsku Mazowieckim na stadionie przy ul. Budowlanej wystartuje Rolkowy Maraton Mazowsza. Na uczestnikow czeka moc atrakcji.

Podczas pikniku dla dzieci zaplanowane są darmowe atrakcje, takie jak dmuchańce (dla każdej grupy wiekowej, euro bungee, tory przeszkód, małe mini boisko do gry w hokeja i strzelnica hokejowa.

Równolegle odbędą się warsztaty „bezpieczne wakacje”, podczas których przeprowadzone zostaną zajęcia z bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, poruszania się w górach, bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i udzielania pierwszej pomocy.

Dodatkowo instruktorzy Rolkowego Mińska przeprowadzą darmowe warsztaty nauki jazdy na rolkach. Odbędą się również warsztaty z Alekseyem Martsenyukiem, Mistrzem Europy w slidowaniu na rolkach. Przeprowadzi on zajęcia ze slidowania i jazdy miejskiej.

Program wydarzenia:

8.30 – uruchomienie biura zawodów wyścigów rolkowych dziecięcych oraz na dystansie fitness i maratońskim
9.50 – powitanie zawodników wyścigów rolkowych dziecięcych
10.00-11.00 – starty wyścigów rolkowych dzieci
11.20-11.30 – otwarcie, powitanie gości
11.30-12.30 – start wyścigu rolkowego na dystansie fitness (8,5 km)
11.30-12.30 – spiker/ goście / muzyka / warsztaty bezpieczne wakacje/ warsztaty rolkowe / warsztaty jeżdżę z głową w kasku
12.45-13.00 – powitanie zawodników i uroczyste otwarcie imprezy
13.00-15.30 start wyścigu rolkowego na dystansie maratońskim (40,5 km)
13.30 – dekoracje wyścigu fitness i biegów dziecięcych
13.30-15.30 – spiker/ goście / muzyka / warsztaty bezpieczne wakacje/ warsztaty rolkowe / warsztaty jeżdżę z głową w kasku
15.00-16.00 – dekoracje zawodników na dystansie maratońskim oraz zamknięcie imprezy

Link do zapisów
Wydarzenie dofinansowane ze środków z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.