Sulejówek zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – Święto Miasta Sulejówek i Dzień Marszałka. Organizatorzy przewidują niezapomniane atrakcje.

Impreza odbędzie się z okazji 100. rocznicy przekazania Dworku Milusin Józefowi Piłsudskiemu w Sulejówku.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:30 na dziedzińcu Muzeum Józefa Piłsudskiego od oddania hołdu Marszałkowi Polski. Przewidziane są przemówienia okolicznościowe i wręczone zostaną tytuły honorowe „Zasłużony dla Miasta Sulejówek”. O oprawę muzyczną zadba Miejska Orkiestra Dęta Akord z Sulejówka.

Następnie o godzinie 19:00 odbędzie się muzyczne widowisko stworzone przez mieszkańców Sulejówka. Spektakl pt. „Czekając na Marszałka” zabierze widzów w podróż przez czas, pozwalając poczuć ducha tamtych dni. Wystąpią utalentowani artyści, w tym Wiktor Worotnik, Anna Butkiewicz, Piotr Rafałko, Kinga Głogowska, Arkadiusz Głogowski, Dorota Chwedorowicz, Julian Mere, Barbara Gutaj-Monowid, Zdzisław Korzeniowski, Emil Ławecki, Aleksander Szuba, Kacper Matuszelański, Nina Monowid, Lena Laskowska. Zobaczymy również niesamowitych tancerzy, muzyków, statystów i chór dziecięcy.

Partnerami wydarzenia są: Fundacja PZU, Fundacja PKO Banku Polskiego, Horus-Energia, Stacja Paliw Atip, B&B Musical School.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.