Dnia 20 listopada, Hala Widowiskowo-Sportowa im. Stanisława Wójcika w Cegłowie gościła wyjątkową postać – Joannę Hentkę, utytułowaną wioślarkę i brązową medalistkę z Rio de Janeiro. Spotkanie z olimpijką przeniosło uczniów Zespołu Szkolnego w fascynujący świat sportu i ukazało, jak stres, przeciwności losu i ciężka praca mogą przekształcić się w niezwykłe życiowe sukcesy.

Pani Hentka podzieliła się swoją inspirującą historią, zaznaczając, że trudności i wysiłek włożony w ciężką pracę sportową mogą prowadzić do osiągnięcia marzeń olimpijskich. Brązowe medale zdobyte na igrzyskach w Rio de Janeiro i mistrzostwach świata to efekt nie tylko wytrwałości, ale także pokonania własnych ograniczeń.

Młodzi mieszkańcy Cegłowa opuszczając spotkanie, z pewnością niosą ze sobą nowe marzenia i przekonanie, że z determinacją można osiągnąć wyznaczone cele.

Fot. fb./ Gmina Cegłów

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.