W dniu 19 listopada 2023 roku, Koło Gospodyń Wiejskich „Nasza Chata” w Stanisławowie po raz trzeci zorganizowało Jarmark Marciński. Pod przewodnictwem pani Teresy Michalak, wydarzenie to stało się świętem tradycji i prawdziwym festiwalem smaków i kultury. Impreza, jak zawsze, przyciągnęła liczne grono uczestników, ciesząc się uznaniem społeczności.

Tradycyjna kultura i talent młodych artystów

Atmosferę Jarmarku Marcińskiego w Stanisławowie wypełniły występy grupy śpiewaczej „Chodów”, zdobywając uznanie widzów poprzez gromkie brawa i okrzyki. Niezapomnianym elementem programu był również wyjątkowy występ utalentowanego Oskara Oleksiuka. Artystyczne popisy szczudlarzy i kataryniarzy przeniosły uczestników w magiczne czasy minionych epok, dodając wydarzeniu niepowtarzalny charakter.

Dzięki zaangażowaniu społeczności, talentom artystycznym oraz wsparciu instytucji lokalnych i regionalnych, wydarzenie to stało się integralną częścią życia społeczności, pozostawiając po sobie wspomnienia pełne radości i smakowych doznań.

Fot. fb./ Gmina Stanisławów

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.