W nadchodzącą niedzielę, 13 sierpnia, cała okolica będzie świętować JAKUBINKI – wyjątkowy festiwal zorganizowany z myślą o Gminie Jakubów. To nie tylko okazja do radosnego świętowania, ale również szansa na wsparcie dwóch lokalnych jednostek OSP.

Pod przewodnictwem Pani Wójt, Hanny Wocial, JAKUBINKI obiecuje przynieść mnóstwo rozrywki, emocji i kulturalnych doznań. Co czyni ten rok wyjątkowym, to 550-lecie istnienia Jakubowa, co tylko potęguje entuzjazm mieszkańców i organizatorów.

Atrakcje i Wsparcie Lokalnych Strażaków

W programie JAKUBINKÓW nie zabraknie doskonałych koncertów oraz bogatej oferty atrakcji dla wszystkich grup wiekowych. Od koncertów muzycznych, przez występy artystyczne, po stoiska z lokalnym rzemiosłem i smakołykami – każdy znajdzie coś dla siebie. To jednak nie tylko święto zabawy, ale również chwila, by okazać wsparcie dla bohaterów z miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych. OSP Jakubów oraz OSP Jędrzejów Nowy będą obecne na wydarzeniu, gotowe do przyjęcia wsparcia i dzielenia się swoją pasją.

JAKUBINKI to doskonała okazja, by połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć niezapomniane wspomnienia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym święcie na Mazowszu!

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.