Gminne Centrum Kultury w Mrozach serdecznie zaprasza wszystkich miłośników kultury i historii do udziału w dwóch konkursach, które stanowią integralną część IV Festynu Archeologicznego „Kierunek Grodzisko!” w Mrozach. To wyjątkowa okazja do wykazania się swoją twórczością oraz pasją do wczesnośredniowiecznego dziedzictwa. Niezależnie od wieku i talentu, każdy znajdzie coś dla siebie.

Konkurs Plastyczny „Atrybuty wczesnośredniowiecznego wojownika”

Wojewódzki konkurs plastyczny „Atrybuty wczesnośredniowiecznego wojownika” to wyzwanie skierowane do grup z instytucji kultury, klas szkolnych i rodzin z terenu Mazowsza. W ramach konkursu uczestnicy zostaną poproszeni o stworzenie elementów stroju lub uzbrojenia, które nosili wczesnośredniowieczni wojownicy. Prace można dostarczyć do Gminnego Centrum Kultury w Mrozach do 28 września. Zwycięskie dzieła zostaną zaprezentowane podczas Festynu archeologicznego, który odbędzie się w Mrozach w dniach 12-15 października. To doskonała okazja, by swoje dzieła zaprezentować szerszej publiczności i podzielić się swoją pasją do historii.

Ogólnopolski Konkurs Muzyki Wczesnośredniowiecznej „Muzyka z Grodziska”

Drugi konkurs, II Ogólnopolski Konkurs Muzyki Wczesnośredniowiecznej „Muzyka z Grodziska”, to wyzwanie skierowane do osób dorosłych – zarówno solistów, jak i zespołów. Uczestnicy są zachęcani do przygotowania nagrania wideo, na którym wykonają jeden utwór z okresu wczesnego średniowiecza. Termin nadsyłania nagrań upływa 24 września, a wyniki eliminacji zostaną ogłoszone do 6 października. Finał odbędzie się podczas Festynu archeologicznego w Mrozach w sobotę, 14 października. Jury, w składzie którego znajdują się Anastazja Niakrasava, Paweł Iwaszkiewicz oraz Stanisław Szczyciński, oceni talenty muzyczne uczestników.

Zakończenie: Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tych niezwykłych konkursach, które stanowią integralną część IV Festynu Archeologicznego „Kierunek Grodzisko!” w Mrozach. To doskonała okazja do wykazania się twórczością, odkrywania dziedzictwa wczesnośredniowiecznego oraz wspólnego spędzenia czasu w klimatycznej atmosferze festynu. Szczegółowe informacje dotyczące konkursów, wraz z regulaminami i plakatami, można znaleźć na stronie internetowej www.kulturalnemrozy.pl w zakładce „Konkursy”.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.