13 maja (sobota) odbędzie się rajd rowerowy z bibliotekarzami z trzech bibliotek: w Wesołej, Sulejówku i w Halinowie. Start o godz. 9:00 przed Biblioteką Główną w Wesołej (ul. 1 Praskiego Pułku 31, Warszawa Wesoła).

Organizatorzy rajdu przewidzieli liczne atrakcje dla całych rodzin. W programie przewidziano m.in. zwiedzanie Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, piknik rodzinny, zabawy dla dzieci, audycja książki na żywo i wiele innych.

„Załóż coś w kolorze pomarańczowym, to kolor rajdu „Odjazdowy Bibliotekarz”. Zapraszamy! Przyłącz się do naszego rowerowego peletonu!” – piszą organizatorzy.

Organizatorami imprezy są: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy, Miejska Biblioteka Publiczna im. prof. Zbigniewa Wójcika w Sulejówku, Biblioteka Publiczna Gminy Halinów

Partnerzy: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio, Sklep Odpowiedni rower w Sulejówku, świetlica Halinów dla Ukrainy, Gminne Centrum Kultury w Halinowie.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.