W sobotę, 18 listopada, Gminny Dzień Seniora stał się miejscem do wspólnego świętowania mądrości i doświadczenia w gminie Mrozy. Choć Ogólnopolski Dzień Seniora przypadał 14 listopada, mieszkańcy tej społeczności postanowili celebrować swoje święto nieco później. Wydarzenie skupiające się na seniorach zgromadziło liczne pokolenia, tworząc niezapomnianą atmosferę wspólnoty.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Mrozach, poświęconą seniorom. Następnie uczestnicy przenieśli się do gościnnych murów Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza, gdzie miała miejsce dalsza część wydarzenia.

W programie znalazły się wzruszające występy dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mrozach oraz informacje o aktywności Koła Seniorów przedstawione przez Panią Helenę Wójcicką. Burmistrz Mrozów oraz zaproszeni goście podzielili się z seniorami inspirującymi przesłaniami. Również sami seniorzy zaprezentowali swoje artystyczne talenty, w tym chóru Barwy Jesieni i program na wesoło, który rozbawił wszystkich obecnych.

Oficjalną część wydarzenia zakończono pamiątkowym zdjęciem, a następnie seniorzy wraz z gośćmi udali się na poczęstunek. Akompaniamentem muzycznym przyjemnie umilił czas zespół Weterani Big Beatu z Mrozów. Organizatorami Gminnego Dnia Seniora byli: Urząd Miasta i Gminy Mrozy, Gminne Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach, Klub Seniora „Pogodni” w Mrozach, Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Mrozach, Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Romualda Traugutta w Mrozach.

Fot. fb./ Gmina Mrozy

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.