Już niebawem, mieszkańcy i goście Kałuszyna oraz okolicznych miejscowości będą mieli okazję wziąć udział w wydarzeniu muzycznym. W piątek, 29 września o godzinie 18:00, Dom Kultury Gmina Kałuszyn otworzy swoje drzwi na Festiwal Śpiewu. To wyjątkowa okazja do zanurzenia się w magicznej atmosferze pieśni zakopiańskiego twórcy, Wacława Geigera, w wykonaniu utalentowanej Katarzyny Wiwer i zespołu The Time Quartet.

W programie wieczoru znaleźć można pieśni, które zainspirowane zostały pięknem i klimatem Zakopanego. Sopran Katarzyny Wiwer doskonale odda ich emocje, a towarzyszący jej The Time Quartet wprowadzi nas w magiczną aurę tych kompozycji. To wyjątkowa okazja, by podzielić się chwilą pełną muzyki i artystycznego wyrażenia.

Festiwal Śpiewu w Kałuszynie to wydarzenie otwarte dla wszystkich, a wstęp jest całkowicie darmowy. Organizacja tego wieczoru została sfinansowana ze środków Województwa Mazowieckiego oraz Powiatu Mińskiego, przy wsparciu Fundacji „Czas Sztuki”.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.