24 czerwca Mińsk Mazowiecki zaprasza na Uroczyste Obchody Dnia Patrona Miasta Mińsk Mazowiecki i Święta Parafii pw. Jana Chrzciciela.

Jak głosi legenda, Jan Chrzciciel przybywszy w okolice Mińska Mazowieckiego zapragnął ochrzcić mieszkańców, ale nie było żadnej rzeki. Dlatego w cudowny sposób sprawił, że z jego rąk wypłynęły trzy rzeczki: Mienia, Srebrna i Wiśniówka. Taki jego wizerunek widniał na dawnej pieczęci miejskiej, a my podziwialiśmy go w symbolach upamiętniających 600-lecie Mińska Mazowieckiego.

Na obchody zapraszają burmistrz Marcin Jakubowski i proboszcz parafii ks. Marian Sobieszek.

O 18:30 odbędzie się koncert chóru, a o 19:00 jubileuszowa msza św. koncelebrowana w intencji wszystkich rodzin i rodziny parafialnej pod przewodnictwem ks. biskupa Romualda Kamińskiego, ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Po mszy odbędzie się grill, poczęstunek i zabawa taneczna.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.