Z okazji Święta Kobiet gmina Dobre zorganizowała dla wszystkich pań wielką imprezę.

4 marca w sali widowiskowej OSP Dobre odbyło się Gminne Święto Kobiet. Wójt Tadeusz Gałązka i jego zastępca Piotr Chmielewski złożyli zebranym paniom życzenia. Następnie na scenie pojawił się Piotr Chipalski, który w solowym spektaklu „Kawaler”  połączył dużą dawkę humoru, eksperymentalnej muzyki i improwizacji. Później wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Dobre z dyrygentem Marianem Janiakiem.

Podczas spotkania rozstrzygnięto także konkurs kulinarny “Finger food, czyli przekąski na jeden kęs”. W konkursie wystartowały mieszkanki, które przygotowały przepyszne zimne przekąski. Nagrody do konkursu ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorami wydarzenia byli: Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrem, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrem. Uroczystość poprowadziła Natalia Leszczyńska Dyrektorka GOKiB w Dobrem.

el/red

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.