18 maja podczas obchodów Mazowieckiego Dnia Strażaka w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, jako pierwszy z powiatu mińskiego, druh Leszek Dąbrowski za całokształt ponad 50-letniej pracy społecznej na rzecz społeczności lokalnej otrzymał odznaczenie „Krzyż Świętego Floriana”.

Krzyż Świętego Floriana jest to polskie cywilne odznaczenie państwowe, ustanowione dnia 17 grudnia 2021r. ustawą o Ochotniczych Strażach Pożarnych, nadawane przez Prezydenta RP na wniosek Ministra Spraw Wewnętrznych szczególnie zasłużonym i wyróżniającym się członkom Ochotniczej Straży Pożarnej. Jest nagrodą za wybitne osiągnięcia w realizacji zadań wynikających z bycia członkiem OSP.

Wyróżnienie druh Dąbrowski otrzymał z rąk: Henryka Kowalczyka – wicepremiera rządu RP i Macieja Wąsika – sekretarza stanu w MSWiA. Gratulacje złożyli mu: gen. bryg. Andrzej Bartkowiak – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, nadbryg. Jarosław Piotrowski – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP oraz st. bryg. Krzysztof Komorowski – Komendant powiatowy PSP w Mińsku Mazowieckim.

Dokładnie dwa miesiące wcześniej, podczas Walnego Zebrania Ochotniczej Straży Pożarnej w Siennicy, 18 marca, również wójt gminy Siennica Stanisław Duszczyk oraz Komendant Gminnego ZOSP Patryk Prasuła, wręczając druhowi Leszkowi Dąbrowskiemu statuetkę „STRAŻAK NA MEDAL”, docenili jego działalność związaną z modernizacją Izby Tradycji OSP oraz dbaniem o dobro historii pożarniczej naszej gminy.

źródło: Gmina Siennica

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.