Wójt Gminy Jakubów oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jakubowie mają zaszczyt serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców i przyjaciół regionu na wyjątkowe wydarzenie – „Mazowieckie Pożegnanie Lata – Dożynki Parafialno-Gminne w Jakubowie”.

Podczas tegorocznych dożynek, nieodłącznym elementem będzie „Konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy”. To wyjątkowa okazja, aby grupy reprezentujące poszczególne sołectwa, Koła Gospodyń Wiejskich oraz osoby indywidualne mogły zaprezentować swoją kreatywność i umiejętności w tworzeniu pięknych wieńców dożynkowych. To nie tylko wyraz wdzięczności za tegoroczne plony, ale także okazja do podzielenia się swoją pasją i tradycjami z całym regionem.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.