4 czerwca odbył się „Ekologiczny piknik rodzinny – Dzień Truskawki”. Imprezie towarzyszyły liczne wydarzenia, m.in. spektakl ekologiczny, pokaz mody czy występ orkiestry.

W uroczystości wziął udział m.in. Daniel Milewski Poseł na Sejm RP, Agnieszka Kiljańczyk – Dyrektor Wydziału Zamiejscowego w Siedlcach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Uczestników przywitał Wójt Gminy Dobre Tadeusz Gałązka oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrem Edyta Karczewska-Brzost. Imprezę poprowadziła Natalia Leszczyńska – Dyrektor GOKiB w Dobrem. Wśród wystawców zaprezentowały się m.in. koła gospodyń wiejskich z terenu naszej gminy: „Rynianki” z Ryni, „Głęboczanki” z Głęboczycy, „Czarnuszki” z Czarnogłowia, „Dobrzynianki” z Dobrego oraz „Dobre Babki” z Modecina.

Najpierw wystawiono przedstawienie ekologiczne „Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu aktorów Teatru Ależ Gustawie!, po czym po występach artystycznych rozstrzygnięto dwa konkursy: wiedzy ekologicznej oraz plastyczny „Ekozabawka”. Nie zabrakło też czegoś dla fanów mody – odbył się specjalny pokaz mody z udziałem młodzieży i… roślin.

Następnie wystąpiła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrem oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Dobrzynianki” z Dobrego.

„Ekologiczny piknik rodzinny – Dzień Truskawki” dofinansowany jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: senator Maria Koc, poseł Daniel Milewski, minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrem.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.