Policjant z Komisariatu Policji w Sulejówku jadąc na służbę, zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy w pociągu rozmawiali o chęci zażycia środków odurzających. Mundurowy natychmiast zagregował, powiadomił kolegów oraz wysiadł na stacji za podejrzanymi. Efektem działania patrolowego było zatrzymanie 26-latka, który miał przy sobie mefedron.

Pod koniec maja młodszy aspirant Kamil Kropisz z Komisariatu Policji w Sulejówku jadąc na nocną służbę,zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn w pociągu, którzy rozmawiali o środkach odurzających. 26 i 27-latek dyskutowali o tym, że gdy tylko wyjdą z pociągu, pójdą w ustronne miejsce i będą zażywać narkotyki.

Mundurowy wysiadł na stacji z podejrzanymi, w międzyczasie informując o swoich działaniach kolegów z policji. Kropisz obserwując mężczyzn, potwierdził swoje przypuszczenia. U 26-latka znaleziono biały proszek.

W związku z podejrzeniem, że mogą to być środki odurzające, mieszkaniec Mińska Mazowieckiego został zatrzymany. Badanie narkotestem na komisariacie wykazało, że zabezpieczona substancja to mefedron.

Mężczyzna przyznał się do posiadania środków odurzających. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.