W niedzielę 25 czerwca Miejska Biblioteka Publiczna w Mińsku Mazowieckim i Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich już po raz dziewiąty zaprosili miłośników książek i rowerów na rajd „Odjazdowy Bibliotekarz”.

Pomarańczowy peleton 120 rowerzystów wystartował spod biblioteki o godzinie 10.00.

Uczestnicy wyposażeni w odblaskowe kamizelki przemierzyli ulice miasta Mińsk Mazowiecki, by następnie poznać urokliwe drogi Gminy Mińsk Mazowiecki, Gminy Siennica oraz Gminy Cegłów.

Po pokonaniu długiej na 18 km trasy wszyscy dotarli na metę, gdzie na terenie Domu Pomocy Społecznej „Jedlina” załoga biblioteki przygotowała grilla dla uczestników. Podczas pikniku rodzinnego można było wymienić się książkami, zrelaksować na łonie natury, poznać uroki Rezerwatu Jedlina. Dla dzieci rozganizowano gry i zabawy w plenerze.

Odbyło się także losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów.

Bożena Worono

Jestem absolwentką studiów magisterskich na kierunku „Kryminalistyka” Uniwersytetu Warszawskiego oraz prowadzącą audycji radiowej "Oby do poniedziałku" na antenie "Pallotti.fm". Moja wszechstronna osobowość nie ogranicza się tylko do radia, bowiem niektórzy mnie także kojarzą z programu telewizyjnego "Nad Niemnem" emitowanego w TVP Polonia, w którym miałam przyjemność prowadzić program. Oczywiście, nie zapominam o swoich korzeniach dziennikarskich, bo wcześniej ukończyłam studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii na Uniwersytecie Warszawskim. To był czas, w którym nauczyłam się o sile słowa pisemnego i odkryłam, jak narracja może kształtować nasze spojrzenie na świat.  W międzyczasie uwielbiam angażować się w konkursy muzyczne i recytatorskie: wystąpienia na scenie, czucie pulsującego tłumu i oddanie emocji poprzez dźwięki i słowa - to jest to, co sprawia, że moje serce bije szybciej.